| Yusuke16 a întrebat:

Cum pot afla daca o persoana are Cazier Judiciar? Dar un cazier in strainatate?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai cum să afli tu, doar dacă persoana respectivă cere eliberarea unui cazier de la poliție motivând angajarea/concursul/procurare armă/etc. și să ți-l prezinte.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai dreptul legal sa afli asa ceva, ii poti solicita persoanei respective sa-ti prezinte un cazier international.

| petre059 a răspuns:

Daca ai un prieten politist el sigur daca vrea te poate ajuta.In rest tu nu ai cum.