| Iulya17 a întrebat:

Mai am cateva luni pana cand trebuie sa ma inscriu la liceu si nu stiu ce profil sa aleg, ma gandesc la filologie sau Biologie-Chimie... La Filo ma descurc cam la toate materile dar stiu ca nu prea ai viitor pentru ca nu ai multe alegeri de facultate si la bio-chimie nu imi place deloc chimia asta este problema pentru care nu ma pot hotara, si stiu ca la bio este cam greu dar am media 9.75.Imi puteti da cv sfaturi! Multumesc!

6 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Păi şi cu matematica, informatica, fizica, biologia şi alea, cum stai? Dacă spui că nu te descurci prea bine la chimie atunci nu ai ce să cauţi la bio-chimie.

| kikidulcik a răspuns:

Eu spun sa alegi profilul filo.e foarte usor,mult mai usor decat biologia,mai ales ca tu spui ca nu-ti place chimia,asta e alegera ta, trebuie sa te gandesti foarte mult, trebuie sa-ti alegi un viitor cat mai poti succes

| HelloWorld a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. De fapt, am avut. Optiunea mea e filologie. Merg unde ma descurc si imi place. Sincer, optiunile din viitor sunt limitate, dar n-as vrea sa traiesc cu regretul ca as fi putut face o alegere mai buna. Nu prea ai alegeri la facultate, dar in ziua de astazi nu poti fi sigur de nimic. Esti cu facultate, fara slujba. Oricum, tu vei fi aceea care va lua "marea decizie". Sper doar sa nu faci o greseala. Good luck! happy

| Iulya17 explică (pentru HelloWorld):

Si tu esti cls a VIII a? Si pana la urma mergi la filologie?

| HelloWorld a răspuns (pentru Iulya17):

Da. Nu vreau sa te influentez, dar gandeste-te sa ti fie tie bine, si dupa ia in considerare celelalte concepte.

| Ligioara20 a răspuns:

Buna! alege tu ce vrei...eu iti recomant sa mergi la filo.alege ce iti place tie.La care ai medii mai marihee hee. succeskiss.