| anonim_4396 a întrebat:

Momentan sunt elev la un liceu cu profil Matematica-Informatica si m-ar interesa ce facultate ar trebui sa urmez pe viitor ca mai apoi sa pot sa ma angajez la o companie in genul lui Ubisoft, Electronic Arts sau alta companie in genul deoarece ma pasioneaza. Am nevoie de altceva in afara de facultate?

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

O facultate de informatica ca sa lucrezi, dar pana termini facultatea poti sa te angajezi ca si game tester la ubisoft, ea sau altele ca sa vezi cum este atmosfera.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este necesar sa urmezi o facultate de informatica. Nu ai nevoie de altceva.

| Dugalle a răspuns:

Informatica si calculatoare in principiu.