| Șevval a întrebat:

Păreri despre facultatea de istorie? Este cineva care a terminat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte bună și de viitor.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, colonel Mircea Dogaru, îl găsești pe Youtube.

| BilaRomânească a răspuns:

Bună, eu sunt pe istorie și ți-aș recomanda să nu dai. Evită materiile umaniste și orientează-te spre științe exacte, așa poate găsești un job într-o corporație prin intermediul facultății.

| Șevval explică (pentru BilaRomânească):

De ce? Cum este greu? E mult de învățat? E frumoasă facultatea? În ce oraș esti la facultatea de istorie? Nu mă interesează așa tare banii după ce terminat pot fi profesoară și pot avea și un al doilea job. Mulțumesc anticipat!

| AlexVlc a răspuns:

Eu nu am terminat facultatea de istorie și nici nu intenționez. Dar sincer, nu îți recomand să o faci. Salariile după terminarea facultății sunt foarte mici, iar meseriile puține. În principiu poți deveni arheolog (meserie deloc bănoasă), profesor, dar în cel mai bun caz ghid turistic la un muzeu. În plus, părerea mea este că ar trebui să mergi la această facultate doar dacă îți place cu adevărat istoria. Altfel, nu merită.