| Dorjdie341 a întrebat:

sa-mi raspunda cineva care stie.Am 17 ani inaltimea de 1, 67,am inceput vara asta sa fac sport poate mai cresc. Intrebarea este,daca nu ating 1, 70 m mai pot deveni soldat in armata romana? (sgp)

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Pana la 21 de ani o sa tot cresti.
Asta mai e si genetic, depinde cat de inalti sunt si parintii tai.
Practica inotul, o sa te ajute.

| R3sp3ctt a răspuns (pentru ROB3RT89):

Inotul nu ajuta laughing inot de 9 ani si nu crescut mai deloc tot 1.60 am

| Violleta2022 a răspuns:

Tu crezi ca de faci sport in 2 luni de vara, cresti cat altii in ani?
Nu crezi ca ar fi trebuit sa te apuci de un sport intens si serios, macar de 2-3 ori pe saptamana, timp de cativa ani buni, ca sa te ajute/
Ma indoiesc ca 2 luni de sport vor face ceva pentru tine.
Oricum, ai deja 17 ani si cresterea este aproape incheiata.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu am vazut nicaieri in conditiile de admitere sa fie vorba de o inaltime minima. Citeste articolul de mai jos si vezi ca ai un link cu adresele si numerele de telefon ale centrelor militare din fiecare judet. Suni acolo si te interesezi.
https://www.mediasinfo.ro/......017/03/14/
Cat despre inaltime sunt ceva sanse sa atingi 1.70 dar nu te baza pe asta.