| Angela97 a întrebat:

Buna TPU.

spuneti-mi mai multe despre profilul electronica automatizari, am intrat la acest profil si habar n-am din ce se dau tezele.

Am auzit ca din 11 nu se face chimie, fizica, bio.

E adevarat? Bacalaureatul din ce se da?

Răspuns Câştigător
| geotechnical a răspuns:

Tezele le dai din Limba Romana, Matematica, Fizica astea cand eram eu la liceu le dadeam obligatoriu dar vei da si din materii de specialiatate masuratori electrice si electronice, electronica digitala, analogica etc, eu am facut fizica din clasa a 9 pana in a 12 iar biologie si chimie cred ca pana in clasa a 10 sau a 11 nu ma tin mine exact, au trecut ceva ani de atunci tongue, iar la bacalaureat eu am dat si din materie de specialitatea-eu personal am dat din masuratori electrice si electronice, iar daca te tii de treaba sa stii ca iti este mai usor cand ajungi intr-o politehnica, o sa ai un bagaj de cunostinte de specialitate deja acumulat, fata de unul care nu a avut contact cu materiile tehnice

| Angela97 explică (pentru geotechnical):

Sincer nu vroiam sa intru la acel profil, vroiam la filologie sau stiinte sociale(uman) dar s-au intrat cu medii mult mai mari astfel incat eu am intrat la electronica automatizari desi nu vreau sa urmez o facultate de specialitate tehnica ci vreau cu totul altceva ( la drept) oricum eu nu consider ca daca am intrat la acest liceu nu voi putea profesa unde doresc.

1 răspuns: