| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

sunt clasa a 11 a la profil filologie si vreau sa merg la scoala de politie sa fiu jandarm sau subofiter, as vrea in Cluj dar vreau sa stiu daca dupa terminarea facultatii sunt obligat sa raman in Cluj? As vrea sa fiu jandarm sau subofiter in orașul meu si am auzit ca nu am voie sa plec si sunt obligat sa raman ca jandarm in Cluj.E adevarat?

Răspuns Câştigător
| kopli a răspuns:

Nici o grija, nu te va obliga nimeni sa ramai in Cluj!
Ba chiar pentru asta trebuie sa fii sef de promotie sa poti alege Clujul. E foarte solicitat. Nu stiu cum e cu perioada de practica. Dar poti sa alegi orasul tau daca sunt posturi libere. Daca nu, te transferi dupa 1-2 ani.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La terminare si repartitie se iau in calcul rezultatele obtinute si locurile disponibile

| Donsavas a răspuns:

Nu prea cred. Te repartizează acolo unde sunt locuri disponibile, în funcție de rezultatele tale. Cu siguranta nu vei părăsi țara de vei vrea asta.