| Dariagall a întrebat:

Sunt clasa a 12a si imi doresc sa devin asistent social foarte mult. Asta va insemna, locuind in Bucuresti, ca va trebui sa ma inscriu la Universitatea din Bucuresti la profilul sociologie si asistenta sociala. As dori mai multe informatii cine ma poate ajuta despre cum se intra la asistenta sociala. Adica dupa ce promovezi examenul de bacalaureat se intra doar daca mai dai un examen in cadrul facultatii? De asemenea media de la bacalaureat cat de mult conteaza la admiterea la facultate? As dori orice informatie cat este ea de mica sa mi-o oferiti deoarece ma ajuta foarte mult. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca vrei o scoala in care sa fi respectata, iti recomand: https://uadventus.ro/

| Werrich a răspuns (pentru anonimg):

Nu cred că are bani de zeciuiala și dacă nu da bani îl da afara.

| anonimg a răspuns (pentru Werrich):

Universitatea acceptă orice fel de religie și confesiune. Deci nu este obligatoriu să fi adventist de ziua a șaptea ca să te înscrii și să finalizezi cursurile acestei universități. Mai concret, universitatea de mai sus nu este biserică. Și este ilegal ca zecimea să fie ceruta studenților. Așa ceva nu există și nici nu va exista. Acolo sunt promovate cele mai înalte valori în mijlocul studenților.