| Janin83 a întrebat:

Am terminat Facultatea de sociologie și asistență socială Bucuresti în anul 2006 am urmat în cadrul facultății profilul psihopedagogic iar acum aș dori să fac modul de pedagogie pentru a putea profesa.cum procedez? modulul pe care l-am făcut în facultate a expirat?
Merg sa ma inscriu la universitatea din Bucuresti? Unde se poate face acest modul?
Va multumesc

2 răspunsuri:
| Ungurean_Andrei_1999 a răspuns:

Modulul psihopedagogic pentru a ajunge profesor sa inteleg, nu? Daca da, este valabil si acum. Este o diploma care este valabila toata viata; mai exact este o facultate facuta paralel cu facultatea pe care ai specificat-o mai sus. Si ai facut doar modulul 1 psihopedagogic, cel de 3 ani?

| Janin83 explică:

Am facut modulul pedagofic in facultate, cred ca 1 an, si am o tinut o diploma.
La momentul acela ni s-a transmis ca e necesar sa profesam in primii doi ani pentru a nu expira.