| laura23 a întrebat:

Sunt in clasa a 12 si in curand voi merge la facultate happy. As vrea sa merg la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi. Si as vrea sa merg la Marketing, management sau la Administratia publica. Insa as vrea sa stiu mai exact ce obiecte se fac acolo, ca sa ma hotarasc mai exact unde sa dau. As vrea sa stiu daca se face mate multa sad si mai exact ce se face la fiecare ramura enumerata de mine aici.
Am pus aceasta intrebare in speranta ca cineeva a mers sau urmeaza una din aceste facultati si se pricepe mai bine cum sta treaba daca pot sa zic asa.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| amaliax a răspuns:

Facultate de markenting si management am terminat eu, acum vreo 2 ani, si n-am facut nimic cu ea; de altfel nici cu administratia publica nu cred ca rezolvi ceva; orienteaza-te spre ceva ce se cauta acum, mergi la targuri de joburi si vezi ce cauta angajatorii, alegeti facultatea in functie de ce cere piata muncii, pentru ca altfel vei fi inca un absolvent de facultate care vinde la colt de strada ziare straight face

| KurseMarkSasuke a răspuns:

Esti varzaaaa
a daca intri acolo