| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si trebuie sa ma decid la ce liceu merg si pe ce profil happy (se stie). Ma gandeam sa incerc la filologie. Care dintre licee este cel mai potrivit pentru asta? -Calinescu, Eminescu, Traian sau Decebal? (Constanta). Si apropo, la Calinescu trebuie musai sa dai bilingv sau se poate si fara?

Multumesc anticipat! kiss

Dau funda happy

2 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Noi am primit acum doua zile Ghidul pentru admitere si m-am uitat la liceul Calinescu si nu este nicio clasa fara bilingv straight face (engleza, franceza, spaniola, germana, italiana). La celelalte 3 am vazut ca exista si filo simpla (adica fara bilingv). Faza e ca eu NU vreau sa dau bilingvul laughing). Sunt foarte derutata laughing. Vara`mea a vrut sa dea si ea acolo si tot asa mi-a spus, ca pot da si la o cls fara bilingv, dar in ghid de ce apare asa? straight face Nu mai inteleg nimic laughing

| Monyka_1011 a răspuns:

La Calinescu nu trebuie sa dai testul de bilingv(stiu pentru ca am o prietena acolo), dar cred ca la celalalte 3 licee mentionate de tine trebuie sa dai testul bilingv