| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Constanta si in curand dau examenul de clasa a 8-a. Totusi, nu prea sunt decisa la ce liceu as vrea sa dau. Optiunile mele sunt liceul teoretic Decebal si liceul teoretic George Calinescu, ambele la profil filologie. Imi puteti da niste informatii despre aceste licee, pareri daca invatati la ele si cum e programul. Eu o sa fac destul de multa naveta, fiind dintr-un oras din judetul Constanta, si nu vreau la un liceu la care sa termin orele la aproape 20:00. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Uita-te pe site-u acelor licee sau mai intreaba persoane care au fost la acele licee pentru mai multe informatii.
Sau fa o vizita in Constanta la ambele licee si mergi la secretariat pentru mai multe informatii.

| hearedflagbutibecolorblind a răspuns:

La decebal is multe persoane cu fiţe etc, nu stiu de Calinescu dar alege ce vr