| Dragut123 a întrebat:

As dori sa merg la un liceu cu profil filologie bilingv franceza. Ce licee au acest profil? Mentionez ca sunt din Braila.
Daca as vrea sa merg pe profil filologie simplu ce licee din acest oras au acest profil?
Inca sunt nedumerita in privinta profilului. Ce profil mi-ati recomanda? Stiu ca mai am timp adica sunt in clasa a VII-a dar profesorii ne intreaba la ce liceu vrem sa mergem si ce profil.
Multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din pacate, profilul asta nu prea e cautat. Oferta se cam schimba de la un an la altul. Din cate stiu, la Balcescu aveau o clasa de bilingv franceza si, din cand in cand, la Murgoci era o jumatate de clasa, dar era pe profil Stiinte sociale.
Asteapta sa apara brosura pentru admiterea de anul asta si uita-te putin prin ea, asa...informativ.
Cat despre faptul ca profesorii va intreaba la ce liceu vreti sa mergeti, stai linistita. Indiferent ce raspunzi, raspunsul nu te obliga CU NIMIC.

| Dragut123 explică (pentru ardnaxur1961):

Multumesc mult! Dar deja incep sa fie destul de sacaitori pentru ca daca spunem ca vrem sa mergem pe un anumit profil si noi luam o nota mica la materia de baza a acelui profil incep sa spuna ca de ce nu invatam, ca la acel profil asta se preda. Recunosc ca imi place foarte mult franceza si as dori sa merg pe un profil cu intensiv sau bilingv franceza mai ales ca particip si la olimpiade, dar liceul vreau sa il fac in Braila. Oricum iti multumesc foarte mult ca ai raspuns happy

1 răspuns: