| Canndii a întrebat:

Știu că mai am încă doi ani până intru la liceul, dar sunt cam nedumerit. La ve profil aș putea da, pentru a avea si o facultate buna. Momentan nu știu și aș vrea o sugestie ceva.

În primul rând ma descurc la engleză, română, biologie, fizica. Momentan nu fac chimie dar cred ca mă voi descurca. Aș vrea sa îmi spuneți un profil cu mai puțină mate.

Funda! happy

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Asta este o mare dilema in zilele noastre, pentru ca saracii liceeni, nu mai stiu ce sa faca pentru viitorul lor.
Cunosc o persoana cu facultate de drept si munceste in Italia.
E greu.
Incearca sa cauti ceva de viitor. O facultate de turism, alimentatie...medicina este foarte cautata. Stomatologia, de ce nu. Depinde si ce iti place si ce vrei sa urmezi dupa liceu.
Succes.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stiintele naturii.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Cred ca Facultatea de actorie e buna,e foarte interesant acolo,se face putina matematica, tu aici decizi, Succes, principalul sa depui mult efort, insa cred ca tu asta deja stii.Pa

| MiruD a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Actoria este prost platita. Mai ales actorii din teatrele romanesti.
Daca esti Arnold sau Vin Diesel, da, faci bani. Dar in Romania, mori de foame ca si actor.