| fearlessss a întrebat:

Trec in clasa a 12-a ( pe profil mate fizica) si inca nu stiu ce sa aleg dintre urmatoarele facultati: cibernetica, pe informatica economica, inginerie medicala ( politehnica) sau robotica ( tot poli). Imi puteti spune mai multe despre fiecare? Si concret ce poti lucra dupa ce le termini, cateva exemple cu locuri clare din Romania in care te poti angaja cu fiecare dintre aceste facultati?

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

La cibernetica e cel mai bine, daca esti bun si te faci remarcat poti fi recrutat de Bitdefender, Kaspersky sau chiar SRI

1 răspuns:
| eelena67 a răspuns:

Sau ca programator. Este un job foarte căutat şi de viitor, foarte bine plătit. La început, salariul este de ~3000 lei.