| anonima3826 a întrebat:

Trec in clasa a 12a si as vrea sa fac facultatea de tehnica dentara. Se merita sa fi tehnician dentar? O sa imi gasesc de lucru dupa aceea? Cam cat castiga un tehnician dentar? Va rog sa imi raspundeti dau funda celui mai complet raspuns. Multumesc!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Facultate este si buna, dar si cautata. Orice medic stomatolog are nevoie de un tehnician bun. Totusi, daca iti place acest domeniu, iti recomand sa dai la medicina dentara pentru a deveni medic, nu tehnician.