| Vocaloid a întrebat:

Va rog ceva,puteti sami ziceci niste situri sau sami ziceci ce trebuie sa invat, ce facultate sa fac si la ce curs trebuie sa fiu mai atenta pentru a deveni avocat.
Dau funda promitwinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa termini liceul cu diploma de bacalaureat, sa fii admisa si sa termini o facultate de drept cu diploma de licenta.
Dupa aceea trebuie sa reusesti la examenul de intrare in profesie ca avocat stagiar, sa faci stagiatura de 2 ani pe langa un avocat definitiv si apoi sa reusesti la examenul de definitivat. E mult?