| Isabela96 a întrebat:

Vrea sa devin psiholog-criminalist si as dori sa stiu cat mai multe despre aceasta meserie si ce imi trebuie la adimitere.Din cate stiu eu, imi trebuie biologie sau geografie, romana si istorie. Dar nu stiu exact ce anume ...si sper sa ma ajutati :d
Daca ati putea sa-mi dati si niste teste de admitere m-ar ajuta mult.
Multumesc mult :*!

12 răspunsuri:
| marian951 a răspuns:

Ca sa devii psiholog -criminalist trebuie sa urmezi facultatea de psihologie si academia de politie...asa ca ai mult de studiat si probabil nu o sa alegi un drum asa de lung pentru un job. Daca esti pasionat de psihologia criminalilor iti recomand sa citesti carti despre cum functioneaza mintea lor sau carti politiste

| Lia_Emi_2000 a răspuns:

Sa vedem cum te descurci! sunt un criminal care a ucis 4 oamni prin incendiere sad! ce o sa ma intrebi cand o sa ma vezi prima data

| Medema a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

Unde ai fost in timpul ala? Numele tau este Emi? Stai in Romania? Ai ucis cumva 4 oameni?laughing)Intrebari de **** care sa te relaxeze pe urma lovitura de gratie!

| Lia_Emi_2000 a răspuns (pentru Medema):

laughing

| Medema a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

Nu te-ai uitat niciodata la ''Mentalistul''?

| marian951 a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

Probabil la prima intalnire nu o sa stiu ca tu esti criminalul pe care il caut deci o sa te intreb ceva legat de crrima deoarece esti suspect.Si in cazul in care stiu ca tu esti criminalul nu are rost sa te intreb ceva

| Lia_Emi_2000 a răspuns (pentru Medema):

Nu! dar acuma ca mi-ai zis o sa ma uit laughing

| Medema a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

Pfa,de unde esti poate o facem intr-un fel si ne uitam amandoi ca si eu am ramas in urma cu episoadele, nu m-ar deranja sa o iau de la capat cu urmaritul!

| Lia_Emi_2000 a răspuns (pentru Medema):

laughing sunt din Romania

| Lia_Emi_2000 a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

Staii stai asa nu e serialul ala cu criminalisti si cu un om care isi da seama prin reactiile fizice laughing daca omul respectiv minte sau daca zice adevarul?

| Medema a răspuns (pentru Lia_Emi_2000):

:laughing))Nu-mi vine sa cred ..serios? Si eu, dar ce coincidenta laughing! Din ce oras? Paris, Londra, Madrid, Kiev? Sunt sigur ca ne putem gasi in Budapestalaughing)

| Lia_Emi_2000 a răspuns (pentru Medema):

=)) nuuu haii la Paris! sa ne uitam la http://serialetv.net/serial/368/The-Mentalist