| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Buna tuturor! Am si eu o problema : trec a 6-a si nu stiu ce meserie sa aleg.Am terminat a 5-a cu media generala 10 si am luat decat un 9 tot anul. Imi plac limbile straine, sa desenez, imi place literatura, matematica, sa calatoresc(turismul). In principiu:NU stiu! Am vrut sa ma fac psiholog, dar...sunt oameni cu diferite probleme (unii nebuni) si ...nu ma caracterizeaza big grin, am vrut apoi sa ma fac medic cardiolog, dar e mult de invatat, de asemenea am vrut sa ma fac si avocat, insa imi place dreptatea si n-as suporta sa las liber un raufacator, doar pentru ca am argumente, As vrea o meserie care sa imi placa, dar totusi sa castig bine, nu sa fiu multimilionara.Sunt dispusa sa invat daca e o meserie pe care sa imi placa sa o practic. Ceea ce ma pasioneaza sunt limbile straine, desi inca nu am parcurs toate materiile. Franceza, engleza, si spaniola sunt niste limbi f frumoase, asa ca m-am gandit sa fiu translator. Dar din cate am citit pe TPU, nu am sanse sa devin decat profesoara, ceea ce nici prin cap nu imi trece! Deci:pls ajutati-ma. Ce as putea sa devin? P. S: imi place si arihtectura, matematica, romana, (dar nu ma omor dupa biologie); Funda :* happywinking happy

1 răspuns:
| Anonima22 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie imi place engleza doar ca nu vreau sa fiu profesor si translator.nu e slujba prea solida dar totusi sper sa gasesc ceva succes si tie in continuare si scuze ca nu ti-am dat un raspuns concret