| CatrinaAndreea a întrebat:

Vreau sa intru la Facultatea de Drept Craiova. Am vazut pe site-ul oficial data inscrierii si data examenului dar nu stiu cu ce acte sa ma duc cand ma incriu. Ma puteti ajuta? Stiti cumva ce acte imi trebuie pentru inscriere la examen? Sau un site unde pot gasi? Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe site-ul oficial, in Admiterea 2016, gasesti actele de care ai nevoie, in principal certificatul de nastere si cartea de identitate (ambele in copie sau copie legalizata) si diploma de bacalaureat sau adeverinta de la liceu (daca nu primesti diploma de bacalaureat pana la data terminarii perioadei de inscriere) in original si copie legalizata.