| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU, vreau să vă întreb dacă aș face facultatea de marketing pot sa lucrez si în domeniul de statistică economică?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce nu ar putea?
Marketing, management, economia si statistica sunt meserii inrudite, care se si leaga intre ele prin multe elemente comune. Mai mult, pentru face activitate in vreunul din aceste domenii, este indicat ca FIECARE din personalul din aceste categorii sa se priceapa si la celalalte.

| sierra1 a răspuns:

Categoric da - la noi ai o paletă extrem de largă de posibilități (de fapt cea mai largă) de exemplu profesor de sport fiind, poți ajunge ministru la economie

-- sărbători frumoase --