| Radu_Alexx_2000 a întrebat:

Bună TPU vreau să vă întreb dacă pentru a deveni polițist local îți trebuie ceva studii sau merge si doar cu 11-12 clase?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2ObsGnI

| Violleta2022 a răspuns:

Fara 12 clase terminate nu te angajeaza nici ca vanzator la piata.
Iar pentru politist, trebuie sa ai 12 clase terminate si BAC-ul luat.
Pentru un ofiter in Politie ai nevoie de mai mult, studii academice!

| mihai69 a răspuns:

Deși unii pot fi primari, miniștri etc. fără prea multă școală, spre marea noastră nedumerire ca să fii polițai ai nevoie de 12 clase!

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Normal că nu merge, trebuie să faci o școală.