| Curious2 a întrebat:

Bună tuturor, absolvenţii facultăţilor de Ştiinţe politice devin politologi?
Dacă ei devin politologi, unde pot profesa ei, adică unde îşi pot pune în aplicare cunoştinţele acumulate pe parcursul anilor de studii?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Http://admitere.snspa.ro/......e-cariera/

Dai click pe optiuni si iti arata ca ce si in ce domenii.

| minrest a răspuns:

Pot deveni politologi, daca sunt foarte buni, caci nu este nevoie de 1000 de politologi pe an, ci poate de unu sau doi. Facultatea insa poti sa o alegi in functie de formatia intelectuala pe care vrei sa o ai, in functie de stiinta prin care vrei sa gandesti.