| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a întrebat:

Bună tuturor! Am si eu mari nelămuriri dacă mă puteți ajuta! Intru in clasa a 12. a iar mai departe mi-ar place foarte mult sa fiu politist de frontieră, mai exact la aeroport! Este cineva care imi poate da cateva sfaturi ce trebuie sa fac, unde trebuie sa merg, la ce sa ma pregatesc nu mă simt destul de informată!
Ps.dau funda celui mai bun raspuns!

1 răspuns:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Trebuie sa mergi la scoala de poliție de frontiera. Trebuie sa înveți la istorie, engleză și romană. Trebuie sa te antrenezi la sport pentru ca vei da și probe sportive. Exact ca la academia de poliție. La final de scoala îți alegi unde vrei sa mergi, la aeroport, la vama, etc. Bafta multă!