| Chinezu12345 a întrebat:

Am o mare problema si am mare nevoie de ajutor si sfaturi. Am 20 de ani si anul acesta in ianuarie m-am inscris la Scoala de agenti de politie de la Cluj. Acolo am picat la sport cu cateva secunde peste timpul dat de ei. Am fost foarte dezamagit si am intrat intr-o forma usoara de depresie si peste toate m-a parasit si prietena. Acum ma pregatesc din nou pentru sesiunea urmatoare, dar sunt la pamant, nu am motivatie deloc, parintii ma ajuta si ma motiveaza dar simt ca nu e destul. Si ma gandesc la faptul ca daca nu o sa intru nu stiu ce o sa fac si unde o sa ma duc, in momentul de fata ma consider un om pierdut, un om ratat ca sa zic asa, fara niciun rost pe lume. Ce trebuie sa fac? Cum sa ma motivez? As avea nevoie de niste sfaturi, voi ce ati facut? A fost cineva in situatia mea? Sunt dispus sa fac orice pentru a intra, imi doresc de cand sunt mic sa fiu politist. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Fara raspunsuri jignitoare, va rog! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa reusesti la examenul de admitere, n-ai decat sa te antrenezi zilnic, pentrua te incadra lejer in baremul de admitere.
La fel trebuie sa inveti si pentru partea teoretica.

In ceea ce priveste fetele, sunt muuuulte in lume, iar multe adora uniforma!winking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă intri așa de ușor în depresie, meseria de polițist nu este cea mai indicată pentru tine.
Mai aleargă un an, până la noul examen ca să poți intra.
Până atunci, depune o cerere de angajare la poliția locală Cluj.
Și fii bărbat, nu mămăligă cu caschetă de polițist, mergi cu colegii la discotecă și caută o prietenă.