| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor.
Aș avea o întrebare legată de indemnizațiile pe care le primesc magistrații.
Știu că statul le decontează chiria, dar as vrea sa știu dacă chiria se achita de către stat și dacă magistratul este căsătorit, sau doar dacă acesta locuiește singur. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care chirie?
Inca nu am auzit de magistrati care sa stea in chirie, fiindca au salarii atat de mari ca-si pot cumpara singuri casele.

| Ryss a răspuns (pentru Violleta2022):

Oricum ar fi, dacă stau in chirie li se decontează; pentru că dacă locuiesc în orașe unde nu ai unde sa îți faci casa, au chirii de mii de euro