| WhiteWolf123 a întrebat:

Bună.

Eu am o întrebare legată de facultate. M-am decis sa urmez facultatea de limbi și literaturi străine. Aș vrea să știu mai multe detalii despre studiile iudaice, eventual și păreri din experiențele proprii. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ebraica se studiaza in mica masura, mai mult istoria evreilor din Romania, antisemitismul, religia, literatura, cultura si mentalitatea evreilor.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Studiile iudaice au multe cursuri improvizate, eu unul nu le-as face, as prefera studii cat mai serioase. Experiente proprii zici? Cunosc o persoana care preda, mai multe care au frecventat, chiar am audiat un curs. Vezi unde lucreaza fiecare profesor, te vei convinge ca sunt profesori improvizati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce detalii ai vrea să știi? O să studiezi ebraica, nu cred că sunt mulți care să fi facut secția asta ca să auzi experiente proprii.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Ebraica se studiaza in mica masura, mai mult istoria evreilor din Romania, antisemitismul, religia, literatura, cultura si mentalitatea evreilor.