| Vecina a întrebat:

As vrea sa stiu ce se studiaza mai exact si in ce domeniu pot profesa daca urmez facultatea de litere din iasi, la sectia studii americane si facultatea de filosofie si stiinte social-politice, la sectiile:Ştiinţe ale Comunicării(Comunicare şi relaţii publice), Studii culturale, Relaţii internaţionale şi studii europene?

1 răspuns:
| εїз a răspuns:

Literatura universală, literatura romanească, gramatica, istorie şi teorie literară, acum depinde de profil.