| Stephaniee a întrebat:

Buna tuturor, care credeti ca este cea mai banoasa meserie din Romania si de ce?

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sportiv e cea mai bănosă dacă stai să te gândești un fotbalist/baschetbalist câștigă de 10 mai bine într-o zi de cât un simplu angajat.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cea de hot profesionist, calificat (la nivel de banci, politicieni).Se fac averi favbuloase; din acest motiv!).
Restul sunt marutisuri.

| Mayar a răspuns:

Meserie in domeniul IT. De ce? Pentru ca IT-ul e viitorul, evolueaza si va evolua, deci va fi nevoie de multi oameni competenti.

| viotedy a răspuns:

Medic veterinar.Stomatolog.De ce-pentru ca au clienti mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai mergeţi la facultăţi şi masterate, nu vă mai zbateţi atât, nu vă mai chinuiţi neuronii. O să vă spun care este cea mai bănoasă meserie din România! Căutaţi pe internet cursuri de "Tehnician frigotehnist" şi aruncaţi-vă pe ele. Câştigaţi aproximativ 300 lei în 30 de minute. Potrivit datelor colectate de Biroul de Statistică a Muncii din SUA, farmacistele ocupă primul loc în topul celor mai bănoase meserii, cu un venit mediu anual de 326 de milioane de lei, arată o analiză publicată de Revista „Forbes".

Răspuns utilizator avertizat
| Suleyman a răspuns:

Medicul chirurg.

| nightwish12356798 a răspuns:

Medicina este una dintre cele mai banoase meserii, merei o sa gasesti cate o baba schioapa un mos orb care iti cer ajutorul. Oe de alta parte si pictorii de biserici si manastiri au buzunarele pline cu hartii valoroase, un mp de pictat valoreaza 250 de euro, dar asta necesita talent si plamani foarte buni avand in vedere ca lucrezi cu substante aparent toxice. Succes mai departe!:*

| georgianageo13 a răspuns:

Politicianul este cel mai bineplatit om din Romania. Dupa parerea mea sa primesti 50 de milioane pe luna este uau.

| Kiwibv a răspuns:

1. Video-chat
2. IT ( programator, web design, etc )
3. Telecomunicatii
4. Medicina ( daca nu se pun bacsisurile )

In cazul in care excluzi varianta usoara ( video-chat ) ramai cu primele 3 pozitii... Primele 3 pozitii necesita sa faci scoala... nu sa tragi chiulu prin mall-uri.
Sunt cele mai banoase in Romania... imagineaza-ti putin ce salarii sunt dincolo.

Ex. Un programator IT ( cu ceva experienta ) castiga in medie 1000-1500 Euro in Romania. Acelasi programator in Germania depaseste 3000-3500 Euro