| mdany a întrebat:

Credeti ca in ziua de azi in romania meseria de asistent pe ambulanta ar mai fi o meserie cat-de-cat banoasa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banoasa, nu. Dar satisfactia ca un om traieste datorita tie, e mare.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In Romania, nici un asistent medical nu castiga bine, sa fim seriosi. In plus, uzura fizica si psihica este extrem de mare din cauza programului de lucru si a responsabilitatii enorme pe care o avem.

| clawss a răspuns:

In primul an se castiga 700-800 lei.

| Baton a răspuns:

Conteaza mai putin cat e de banoasa cel putin pentru mine.
ca orice meseria asistentul pe ambulanta are riscurile ei.
si ma refer la ultimele chestii pe care le-am vazut si anume tiganii sau alcolistii care dau telefoane dupa ambulanta si daca intarzie se iau la bataie cu asistentii, soferii medicii de pe amb.
sau mai exact cei de pe ambulanta sunt batuti.
chestie care mi se pare fffffff urata si idioata.
dar daca tie iti place atunci poti sa o faci linistita.
eu cred ca trebuie sa iti placa respectiva meserie pentru a merge la servici cu placere.
iar banii vor veni pe parcurs.
toate bune!

| thedistroyer a răspuns:

Da, destul dar e si interesanta adica daca iti place... mie imi place si chiar as vrea sa ajung acolobig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, destul de banoasa