| Dyutzza a întrebat:

care meserie credeti ca este mai buna, doctor sau procuror? Dar mai banoasa?

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Amandoua sunt grele sh mult de invatat.mai ales doctorul
Dar depinde de tine.cat inveti
Doctorul necesita multe invatare.mai multa ca meseria de procuror
Dar tuh alege meseria care iti place mai mult.

pa, pa

| yyyyy a răspuns:

Mai buna este procuror. de ce? e si mai ''banoasa''.

| abernader a răspuns:

Ambele profesii sunt deosebite,depinde de inclinatia individului. Cert este ca ambii,fie medic, fie procuror, te pot "ingropa"!happy

| CrazyTeenager a răspuns:

Ambele meserii presupun asumarea responasabilitatii in mare masura, si iti aduc o sursa de venit financiar ridicat, daca as alege dintre cele doua as alege meseria de doctor.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Meseria de doctor este mai buna si mai banoasa in strainatate.Se castiga foarte foarte mult in chestia asta.O prietena de familie este asistenta medicala si castiga pe luna 2000E in Italia.Dar nu iti recomand doctor ca este mult de facut.Cel mai bine este sa fi asistenta medicala la un doctor pediatru sau de familie.

| AlynutzaLove a răspuns:

Pai la Doctor ti se poate face uneori rau si la Procuror sa ai probleme in legatura cu anumite cazuri dar as alege Doctor pentru ca poti ajuta oameni cand sunt pe moarte sau altceva