| DiaaA_2282 a întrebat:

Buna tuturor de pe TPU! Am si eu o nelamurire.
Momentan sunt la liceu cu profil uman, respectiv filologie.Am dat la filologie pentru ca efectiv in generala ma speriat matematica si fizica! Si tot ce tine de stiinte exacte.Insa,sunt pasionata de mica, de medicina. Dupa liceu, printre celelalte optiuni pe care le am, as vrea sa dau la medicina. Ceea ce vreau sa stiu este daca conteaza profilul din liceu pentru admiterea la medicina?
Stiu ca se face cred, in primul an, fizica chimie etc...Insa dupa aceea nu.happyMi s-a spus ca daca sunt la filologie nici macar nu am voie sa dau examenul la admitere. Vreau sa ma lamureasca cineva in legatura cu asta.
Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| lory14 a răspuns:

Daca vrei sa te dai la o facultate de medicina trebuie sa te pricepi la chimie si biologie.

| Eℓℓa a răspuns:

Cred ca bio chimie!thinking