| DiaaA_2282 a întrebat:

Buna tuturor de pe TPU! Am si eu o nelamurire.
Momentan sunt la liceu cu profil uman, respectiv filologie.Am dat la filologie pentru ca efectiv in generala ma speriat matematica si fizica! Si tot ce tine de stiinte exacte.Insa,sunt pasionata de mica, de medicina. Dupa liceu, printre celelalte optiuni pe care le am, as vrea sa dau la medicina. Ceea ce vreau sa stiu este daca conteaza profilul din liceu pentru admiterea la medicina?
Stiu ca se face cred, in primul an, fizica chimie etc...Insa dupa aceea nu.happyMi s-a spus ca daca sunt la filologie nici macar nu am voie sa dau examenul la admitere. Vreau sa ma lamureasca cineva in legatura cu asta.
Multumesc mult!

[Am vazut ca mi s-a spus ca ma pot transf la bio-chim., intr-adevar, asa este, insa mie nu-mi place chimia, fizica, matematica si cred ca m-as chinui prea mult la un asemenea profil, de aceea sunt la filologie.]

3 răspunsuri:
| scumpete a răspuns:

Nu este adevarath. Poti da la medicina, dar conteaza sa ai si note bune in liceuwinking

| CrynnaMarya a răspuns:

Oricand te poti transfera la profilul bio-chimie. Din cate am auzit acesta se bazeaza pe medicina, dar nu cred ca va conta liceul daca vei intra la medicina.Trebuie sa ai vointa si ambitie.Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de orasul in care vrei sa mergi.nu peste tot se dau aceleasi obiecte la admitere. si nu conteaza chiar deloc profilul la care esti. nu are nicio legatura atata timp cat tu dai admitere.eu sunt in aceeasi situatie ca tine.