| LittleLady a întrebat:

Buna tuturor!
Trec in clasa a8a si mai departe vreau sa ajung la Alecsandri(In Bacau)la profilul filologie.Doar ca pe viitor nu prea as vrea sa devin profesor, ci as opta mai mult pentru psiholog sau ceva mai neobisnuit(de fapt nici eu nu stiu exact ce vreau sa fiu; nici cand eram mai mica si ma intreba cineva ce vreau sa devin nu stiam sa raspund big grin ).
Ce facultate ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| Nicoleta a răspuns:

Pentru a fi psiholog trebuie sa faci facultatea de Psihologie.( in clasa a 10-a vei face psihologie in liceu si iti vei da seama daca iti place sau nu).
Ar mai fi interesanta si psihiatria, insa pentru asta trebuie sa faci Medicina.
Succes!