| Calin090905 a întrebat:

Buna, unde se face recrutarea pentru soldat/gradat profesionist in cadrul Sri, unde se dau probele sportive si analizele? Exista centre regionale?
Ps : locuiesc in hunedoara

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai faci o Academie militara, sau de Politie, ca sa ajungi sa poti participa la concursuri de ocupat posturi in SRI.

Daca Hunedoara nu are academii de Plitie, cauti in localitatile rpopiate, unde exista asemena Academie. Dupa terminarae ei, poti merge la concursuri pentru ocupat posturi in SRI.

Atentie, la SRI nu intra deca premiantii, adica cei care au mediile cele mai mari, la terminarea academiei de politie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La SRI sunt recrutați cei cu facultate, masterat. Acolo nu sunt soldați, gradați.
Ca să te angajezi depui o cerere la ei pe site. Vei primi un răspuns, vei fi contactat doar dacă ai răspuns afirmativ.

| Iote a răspuns:

SRI-ul NU are soldati, nici macar gradati. Are doar profesionisti de elita. Cand spun "elita" nu ma refer la musculosii de la alte arme ci la cei "mulsculosi" la minte.