| Denisa1Elena a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am si eu o problema! Cum sa blochez un numar de telefon? Marca telefonului meu este Samsung! Ma suna si cu numar privat dar stiu cine este si vreau sa-i blochez numarul, nu sunt pe abonament sunt pe Orange! Si cand dau pe numarul respectiv imi apare : Edit, Delete, Join contact, send contact information, add to favourites, add to group mark as default si send namecard via! Va rog sa ma ajutati, dau funda + vot. Va rog frumos din suflet!

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce Samsung? Ai sistem de operare pe el, adica Android?

| panther2007 a răspuns:

Daca telefonul tau ruleaza platforma de operare Android poti downloda din Play store aplicatia black list si in felul asta scapi de problema. A doua varianta este sa te duci la o reprezentanta a operatorului tau si sa ceri jurnalul detaliat al numarului tau in cazul in care sunt de acord sa ti-l dea o sa poti vedea cine te suna cu nr privat, insa chiar si asa ei nu pot pune restrictie ca X sa nu te mai sune

| Ddeliaa a răspuns:

Si eu am Samsung si iti spun cum am facut si eu:
Am intat la Setari, am dat la "Setari apeluri", dai la "toate apelurile" si cauta "respingere automata", "activare respingere automata" si iti apare o lista si selectezi de acolo "Necunoscut".
Sper sa te fi ajutat. >big grin

| Denisa1Elena explică (pentru Ddeliaa):

Limba la al meu este in Engleza oti sa-mi explici in engleza te rog.

| Ddeliaa a răspuns (pentru Denisa1Elena):

Oky. in engleza:
"settings", "call settings", "all calls", "auto reject" si apesi pe "enable auto reject" si dupa iti apare o lista si dai "unknown"
Sper ca acum ai reusit. big hug

| LoverDip a răspuns:

Pai te duci unde ai tu cartela, Vodafone, cosmote etc. si spui ca te suna cineva cu nr. privat si te deranjeaza. thinking