| oanaoana97 a întrebat:

Vin si eu cu o intrebare serioasa! Aveti idee daca ai probleme cu glanda tiroida(hipertiroidism sau hipotiroidism) mai poti da admitere la politie? Am inteles ca ti se cer niste analize endocrinologice...
Cum se procedeaza?

6 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Baremele medicale pentru instituțiile de învățământ militare și de poliție le găsești în Monitorul Oficial 686 bis din 19 Septembrie 2014. Te uiți și te convingi.

| gtr2rr3 a răspuns:

Nu poți! Dau si eu anul ăsta. Ca sa fiu sigur că nu o sa fie probleme la medical mi-am facut analizele in toamnă la absolut tot ce înseamnă corpul uman. Sunt perfect sănătos înafară de glanda. Am tratament pentru 6 luni, adica exact pana e gata a 12a. Daca nu imi trece glanda nici nu ma mai stresez, caci stiu ca nu trec.
Nu te demoraliza. Dar asta e adevărul.
Stiu multe din domeniu pentru ca am o parte din rude in sistemul MAI

| oanaoana97 explică (pentru gtr2rr3):

Mulțumesc de răspuns! Eu nu vreau sa vorbesc prostii... Dar știam ca dacă ai probleme cu tiroida nu mai scapi de ea nici cu tratament! Deci. Tu cum o sa dai la politie dacă ai probleme cu glanda tiroida?

| gtr2rr3 a răspuns (pentru oanaoana97):

Se tratează cu seleniu. Daca nu, operație.

| oanaoana97 explică (pentru gtr2rr3):

Vezi ca daca ai operatie chiar nu te primeste!

| gtr2rr3 a răspuns (pentru oanaoana97):

Stiu.