| Bubu_6240 a întrebat:

Vrea sa ma despart de un baiat si nu stiu cum sa-i spun sa nu se supere.Please help. Dau funditakiss

Răspuns Câştigător
| ioana1704 a răspuns:

Daca tu vrei sa te desparti de el, in prima faza cauta scuze si sa nu te prezinti la intalnirile cu el; tu sa ai totdeauna altceva mult mai important de facut; daca nu intelege mai vezi tu ii spui direct si cu asta basta!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cine vrea sa te desparti de el? Ar trebui sa faci ce vrei TU, nu ce vor altii.
Sau sa scrii ca lumea ca sa se inteleaga ce vrei.

| Narcis2007 a răspuns:

Tu:am sa-ti spun ceva dar promiti sa nu te superi?
el:promit.
tu:ne despartimrolling on the floor

| brandusa_6214 a răspuns:

Aceste lucruri trebuie sa ti le dezvolti singura, sa spui ce simti e cel mai bine, nu sa te ascunzi, ci sa fi sincer, onest, pentru ca poate vei fi si tu pusa intr o astfel de situatie si nu ti ar placea miniciuna, asa e, nu?

| Andrutza_9535 a răspuns:

Pai.oricum se va supara. am trecut peste chestii din asteasad.dar sa stii ca o sa`si revina cu timpul si o sa uite ce a fost intre voi. Daca nu poti in fata incearca prin sms. Cv in genu "a fost dragut ce s`a intamplat intre noi.dar simt ca nu mai functioneaza. vreau sa ramanem doar amici... daca nu te superi:*"

| l0r3 a răspuns:

Dupa parerea mea nu trebuie sa-l iei cu scuze de genu:"Ai treaba sau ceva de genu"...Incearaca sa va intalniti la o cafea.si sa vb.nu trebuie sa-l iei direct cu:"Gta vreau so terminam!"Pur si simplu ii zici ca vrei sa ramaneti amici daca el tine la tine va intelege nu se va supara!;]Dupa ce ati terminat-o nu il evita! Il va durea! Ramaneti amici.Te va uita;]

| claudiu27_7247 a răspuns:

Intra aici cu incredere si te voi ajuta. http://despartire-usoara.blogspot.com/