| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vreau sa devin agent de vanzari in domeniu constructiilor,vreau sa termin Licelul,apoi sa dau la Facultatea de constructii,întrebarea mea este pe ce profil sa dau pentru a deveni agent de vanzari? Sa dau la economie,turism si alimentatie, comert sau filologie sau real?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a deveni agent de vanzari NU ai nevoie de nici o facultate (de nici un fel), trebuie doar sa sa cunosti produsul sau produsele care le vinzi, foarte bine.
Trebuie in schimb, sa fii terminal liceul si sa iei BAC-ul, ca sa ai o sansa sa te angajeze cineva.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai "papagal" și putere de convingere, nu ai nevoie de facultate ca să devii agent de vanzari în imobiliare