| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să dau la un liceu tehnologic, nu pot să mă decid pe ce profil sa dau între comert si ecomnomic.
Vreau sa devin agent de vanzari în domeniul constructiilor, care m.ar ajuta mai mult?

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Părerea mea e sa mergi pe economie. Ai mai multe oportunități. Iar ca și agent de vânzări sincer nu iti trebuie obligatoriu studii in comerț, îți trebuie experienta și o bună orientare spre nevoile clientului.
Dacă termini liceul economic nu numai ca poți sa te faci agent de vânzări, dar poți lucra și intr-o contabilitate primara, in administrație etc.
Bafta!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Profilul comert pentru a deveni vanzator.
Daca nu stiai, agent de vanzari, inseamna vanzator!

| SkyPilot a răspuns:

Pentru agent de vanzari este mult mai bun profilul comert.