| maditzha a întrebat:

Buna vreau sa devin psiholog si am auzit ca pentru aceasta cariera cel mai bun profil la liceu este profilul de filologie dar nu am inteles prea bine ce inseamna acest profil se fac ore in engleza? Cum ar fi istoria sau geografia? Daca imi poate esplica cineva mai bine astept raspunsurile. Mersi mult de tot

2 răspunsuri:
| thelordofthedrinks a răspuns:

Daca vrei sa devi psiholog cred ca mai bine e sa mergi la o sectie de stiinte umane.

| JoannaBbb a răspuns:

Orele se fac in romana. Filologia se bazeaza pe materiile umaniste adica vei avea multe ore de romana istorie limbi straine.(depinde la ce liceu te duci :eng franc germana latina etc.) ore de psihologie filozofie sociologie. Daca asta iti doresti te sfatuiesc sa te duci la profil de filologie! bafta