| alinafrumusika a întrebat:

happy sunt in clasa a 7 a si ma gandesc de acum la liceu nu vreau sa fac acest lucru in ultimul moment, am avut medii bunicele zic eu..totusi nu m-am sufocat cu invatatul sau ceva de genul. Am avut in clasa a 5 a media 8, 03 si in a 6 a media 8, 06.In judetul Braila am cateva licee la care optez si desigur trebuie sa aleg numai unul.
Acum o sa va spun optiunile mele :
Liceul "P. Cerna" cu media la profilul Stiinte Sociale 8, 03 si media la profilul Filologie fiind 7, 74
Liceul "Mihail Sebastian cu media la profilul Stiinte Sociale 7, 23 si Filologie 7, 02
Liceul "LPS" cu media la profilul Filologie 7, 38
Vreau sa va spun ca sigur si anul acesta media mea va fi de 8 si ceva.
Acum intrebarea este:la ce liceu as ajunge sigur si la ce profil?
Si spuneti-mi va rog frumos care vi se pare voua mai bun happy
Vreau sa adaug ca nu imi place matematica deloc.dar imi place romana mult, istoria si geografia. Ce profil m-ar ajuta mai mult pentru ca eu vreau sa devin psiholog happy

6 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Profilul " Stiinte sociale" te-ar ajuta cel mai bine daca vrei sa devii psiholog. De asemenea se pune accentul pe istorie ( in primul rand ), romana si geografie, fix cum iti place tie.

| alinafrumusika explică (pentru DayByDay):

Multumesc pentru raspuns

| DayByDay a răspuns (pentru alinafrumusika):

Npc.

| MrsDraguttza a răspuns:

Pai de regula liceele cu medie mai mare inseamna ca au i pretentii mai mari
Eu aleg pentru cel cu cea mai amre medie de intrare
In schimb as alege stiinte sociale

Deci liceul Cerna

Si eu am gandesc la liceu de acum. tot din clasa a7-a dar eu optez pentru medicina

DEci. sper a ajungi la liceul dorit si sa devii un psiholog

| alinafrumusika explică (pentru MrsDraguttza):

Multumesc la fel. Succes si tie! Cerna este pe locul 4 happy...

| CosminC86 a răspuns (pentru alinafrumusika):

Orice ai face sa nu te duci la Mihail Sebastian.