| tazz4 a întrebat:

vreau sa ma fac desinger vestimentar si pe langa asta sa joc si in filme. Ce as putea face? Ce facultate, liceu trebuie sa fac? Multumesc!
P. S. :Sunt din Bacau.

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Paul are dreptate, iti recomand cu caldura UNATC-ul (fostul IATC) pentru partea de actorie. Daca vei ajunge acolo vei avea sansa si onoarea sa lucrezi cu niste oameni care dincolo de profesionismul lor ce nu poate fi pus la indoiala sunt niste PERSONALITATI si niste OAMENI de exceptie si sub indrumarea lor vei avea sansa de a te realiza profesional.
Cat despre dorinta ta de a fi designer ei bine, talentul la desen trebuie sa existe ori el poate fi cel mai bine modelat la un liceu de arte mai precis la sectia ''desen''. Cunosc designeri romani tineri si de succes care au terminat astfel de licee si apoi nu au absolvit o academie in domeniu deci se poate. Insa cunosc si munca depusa de ei (zeci si zeci de blocuri de desen cu diverse design-uri vestimentare lcurate de ei lunar, deci o munca cu adevarat ''multa''). Dar satisfactiile exista nu doar pe plan personal cat si pe plan profesional si implicit financiar. Iti doresc mult succes!

3 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Trebuie sa ai talent la desen, pentru a deveni designer vestimentar. Du-te la un liceu de arte, nu stiu daca aveti in Bacau. Du-te si fa niste cursuri de actorie. Si eu vreau sa devin actrita.
Succes si numai bine!

| LostHappiness a răspuns:

In Bacau este liceu de arte, am o prietena care e acolo. Sunt multe cursuri la care poti intra, poti merge si la desen, pentru design sau sa mergi pe canto, pentru ca te ajuta la dictie si astfel nu te vei incurca in replici. Cel putin asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat, mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...eu n-am sa-ti raspund la intrebare,ci vreau doar sa te atevrizez ca probabil vei primi multe raspunsuri in care ti se va explica chestii de genul ca nu iti trebuiesc musai scoli inalte, ci trebuie doar sa cunosti pe cine trebuie, eventual sa te mariti.cu cine trebuie.(eventual cu un Columbeanu); s-ar putea sa primesti si niste oferte.dar, serios vorbind, poti urma facultatea de teatru si film.(pe "vremea mea" se numea IATC). bafta!