| Adyțu_Ady_1999 a întrebat:

Daca vreau sa devin IT trebuie neaparat sa fac liceu cu profil de mate-info?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa devii IT? IT ce? IT e un domeniu, vrei sa devii un domeniu?

daca vrei sa fii programator, dar e neaparat sa faci profil mate info, acolo se pun bazele programarii si tot acolo inveti matematica fara de care nu vei putea sa urmezi o facultate de profil

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.

| Vladeanu_Andrei_1997 a răspuns:

Nu trebuie neaparat a faci liceu cu profil de mate-info, trebuie sa urmezi facultatea de informatica dar trebuie sa ai o baza si ceva cunostinte in informatica.

| Vladeanu_Andrei_1997 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci liceu cu profil de mate-info, trebuie sa urmezi facultatea de informatica dar trebuie sa ai o baza si ceva cunostinte in informatica.