| tyberyiu a întrebat:

vreau sa urmez liceul economic... m-am informat destul si imi place matematica. am o intrebare dupa ce termin liceul economic pot sa dau la o academie de politie sau academie militara?(ma gandeam sa merg la liceul militar dar e cam greu)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti merge la orice institutie de invatamant superior, inclusiv la politie sau armata. Importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.

| Teemo98 a răspuns:

Aceeasi idee o am sieu si am gasit gen o postliceeala de 2 ani iar dupa terminarea ei te angajeaza ei 10 ani cel putin la ei in cadrul armatei sau ceva gen jandarmi sau ofiter oricum. Daca te intereseaza o sa mai caut si iti spun.

| Chiforescu_Marius_1997 a răspuns:

La academie de politie te poti duce, dar la militara nu prea cred...dar la economic nu prea se pune baza pe matematica foarte tare. faci mate M2 nu k la mate-info M1