| DeliciOaSaTaa a întrebat:

vreau sa va intreb ceva. Ce modealitate de strans s-au facut bani in cat mai scurt timp stiti adica eu am facut o comanda la avon dar mama nu vrea sa-mi dea bani pentru ea iar din bani pentru scoala nu pot sai strang. Ce joburi as putea sa am, am 13 ani < va rog ajutati-ma! vreau sa va mai zic ca comanda este de 26.de lei

Răspuns Câştigător
| janvarjan a răspuns:

Vorbeste cu vecinii cunoscuti care, contra unor servicii minore ( cumparaturi, ajutor la curatenie sau spalat masina in parcare), te pot recompensa cu 5-10-15 lei. Succes!

5 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa da'i comanda.

Acum nu stiu, imprumutate, sau fa bratari ale prieteniei si vindele, niste haine cu care nu te mai imbraci, vezi tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu poti sa ii strangi din banii de scoala? Comanda la avon trebuie sa o platesti in maxim doua saptamani, si presupun ca bani de scoala nu inseamna un leu pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu ai putea sa strangi banii pentru comanda din banii de buzunar? nu cred ca primesti un 1 ron pe zi ca sa nu reusesti sa iti platesti comanda in doua saptamani (asta e termenul limita).

| adelayda a răspuns:

Pai te imprumuti la cineva si dupacea ii dai datoria din banii de scoala sau cerele bunicilorwinking

| adelayda a răspuns:

Po imprumutate la cineva o colega cineva si ii dai datoria pe parcurs din banii de scoala