| Banari_Caterina_1992 a întrebat:

Vreau sa slabesc urgent dar sanatos. dati-mi niste sfaturi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Apeleaza urgent la un medic nutritionist. http://www.i-medic.ro/partener/kilostopro

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Alissa11 a răspuns:

Si eu sunt in perioada in care slabesc si iti spun ceea ce fac eu si chiar functioneaza. Mananc fructe si legume, supe fara grasime, evit dulciurile, mananc muraturi, nu mananc paine alba ci neagra, mierea ajuta la slabit ( asta folosesc eu )+ dupa fiecare masa ma spal pe dinti ca sa ii spun creierului ca ii gata masa si astfel nu mai consum nimic intre mese... In fiecare seara alerg 20-30 de minute fara sa ma opresc iar apoi fac 50 de abdomene pentru ca sa am un abdomen plat. Sper ca te-am ajutat. BAFTA! :*** funda?

| timeOUT a răspuns:

Spor, poti sa mananci normal, cum mananc si acum, dar incearca sa nu stai mult in fata tv/pc 'ului, adica... fa sport!

| KaTaLiN90 a răspuns:

Buna caterina. iti las aici un link unde poti gasi ceva folositor https://20ee4cvhcp08eqb916zi102zct.hop.clickbank.net ..la sotia mea a functionat. de la 90 kg pana la 75 in 3 saptamani. acum trebuie sa faci si ceva exercitii