| Xenoverse1 a întrebat:

Acum cateva zile am gazit pe OLX ca in orasul meu se angajeaza oameni cu dizabilitati la supermarketul Kaufland si eu am trimis toate datele mele si azi m-au sunat pentru interviu, eu vreau sa lucrez ca lucrator comercial si nu am lucrat niciodata si vreau sa stiu cu ce se ocupa asta?

Va dau funda la cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind te cheama ei la interviu vei afla, dar daca handicapul tau este fizic? Daca da, cu siguranta nu vei putea face față deoarece lucrator comercial presupune încărcat descarcat marfa din camion, pusa pe rafturi, te mai pune la vinzare, trebuie sa stii matematica sa dai rest oamenilor, succes.

| PsyhoChild a răspuns:

Esponsabilitățile tale
Depozitezi, manipulezi și transporți mărfuri;
Aprovizionezi corect și eficient rafturile;
Realizezi controlul termenelor de valabilitate și respecți regulile de plasare a mărfii la raft;
Menții ordinea și curățenia pe suprafața magazinului;
Asiguri o servire amabilă și orientată către client la vitrina asistată, grill și casele de marcat.
Ce căutăm?
Profilul tău
Studii medii;
Disponibilitate pentru progam de lucru în ture;
Amabilitate, seriozitate și responsabilitate;
Exemplu pozitiv în comportamentul și relațiile cu clienții și ceilalți colegi;
Experiența într-un post similar constituie un avantaj.(optional)