| Coneac_Soryn_1987 a întrebat:

Buna ziua.am si eu o intrebare.Am terminat Scoala de Arte si Meserii 10 clase si as dori sa stiu da astiea doi ani pot echivala cu 2 ani de profesionala sau liceu pentru ca imi cere la angajare. daca da cum trebuie sa procedez? va multumesc.

2 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Nu ii poti echivala cu doi ani de liceu. Dar daca decizi sa continui liceul/profesionala, poti intra direct in clasa a 11-a.

| Trifan_Razvan-Teodor_1995 a răspuns:

Nu pot, dar intri direct in clasa a 11-a daca te duci la Profesionala.