| Palacean_Oana_1991 a întrebat:

am si eu o intrebare. Ma pasioneaza foarte mult psihologia si chiar ma gandesc sa incep sa o studiez insa nu stiu de unde sa incep. Locuiesc momentan in Anglia si as vrea sa mai stau o perioada. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Poate as putea invata online sau ce imi recomandati?

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

Incepe neironic cu Aristotel (Etica nicomaheana), Platon si Aquinas. Dupa un fundament moral si etic solid vei intelefge mai bine mintea umana.